YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Chrome Bildirim Kapatma

Blog Yazısı

Chrome bildirim kapatma işlemi son günlerde oldukça fazla gündeme geliyor. Chrome Bildirimi, Google Chrome'un kullanışlı özelliklerinden biridir. Yeni bildirimlerden hızlı ve kolay bir şekilde haberdar olmanızı sağlar. Ancak bazen bunu tamamen devre dışı bırakmak veya yalnızca belirli türdeki bildirimlerin ekranınızda görünmesini gizlemek isteyebilirsiniz.

Çevrimiçi bildirimler söz konusu olduğunda tüm insanların farklı tercihleri ​​vardır. Bazıları tüm bildirimlerini sürekli takip etmeyi severken, diğerleri tüm bildirimleri tamamen kapatmayı tercih eder. Chrome bildirimleri, bildirimlerinizi her zaman görünür durumda tutmanın rahatlığını yaşarken yine de onları verimli bir şekilde yönetmenize olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Chrome Bildirim Kapatma Nedir?

Chrome bildirimlerini kapatmak, özellikle Chrome'u o kadar sık ​​kullanmıyorsanız pilinizi korumanın harika bir yoludur. Google Asistan bildirimleri can sıkıcı olabilir, bu nedenle bildirimlerin yanıp sönmesini durdurmak diğer görevlere odaklanmanıza yardımcı olabilir.

Chrome Bildirim Kapatma İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Bir web sitesinden gelen bildirimleri devre dışı bırakmak için söz konusu web sitesini açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç satıra tıklayın. Buradan, tüm web siteleri, yalnızca bu web sitesi için bildirimleri devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Tüm Chrome bildirimlerini bir kerede devre dışı bırakmak için ekranın sağ üst köşesindeki üç çizgiye tıklayın ve ardından "Tüm bildirimleri göster" yazan bölmeye tıklayın. Bu, tüm web siteleri için tüm bildirimlerin yanı sıra tüm Chrome bildirimlerini devre dışı bırakır.

Chrome Bildirim Ne İşe Yarar?

Chrome Bildirimi, yeni mesajlar, e-postalar veya diğer bildirimler göründüğünde kullanıcıların uyarılmasını sağlayan bir Chrome tarayıcı özelliğidir. Bu, bilgisayarınızı sık kullanıyorsanız ve önemli güncellemeleri kaçırmak istemiyorsanız yardımcı olabilir. Ancak, bazı kişiler bu bildirimi müdahaleci bulabilir ve tamamen devre dışı bırakmak isteyebilir.

Chrome web tarayıcısını açın. Tarayıcı kısmında bulunan üç çizgiye tıklayınız. Sonrasında ‘’Ayarları şeç." "Uygulamalar"ın altında, bildirim almayı durdurmak istediğiniz uygulamayı tıklayın. "Bildirimler"in altında "Engelle"yi tıklayın. Tüm bildirimleri veya yalnızca belirli bildirim türlerini engelleyebilirsiniz. Böylelikle bildirimleri dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz, dolayısıyla kontrol mekanizması bu süreçte tamamen sizin elinizde olur.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.