YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Facebook Erişilen Kişi Ne Anlama Gelir?

Blog Yazısı

Facebook tüm gönderiler kısmına girildiğinde son üç aylık zaman zarfında gönderilen bütün paylaşımlarınızın detaylı bir şemasını görebilirsiniz. Burada tarih, erişim ve etkileşim sıralaması yapmanız da mümkündür. İsterseniz etkileşimleri, negatif ve pozitif olmak üzere ayırarak inceleyebilirsiniz.

Facebook Detaylı Analiz Bölümü

Facebook için paylaşılan içeriklerinizin üzerine geldiğinizde sol kısımda paylaşımın büyük bir görseli bulunur. Sağ tarafında ise detaylı analiz verilerinin sunulduğu bir pencere açılır. Bu detaylı gönderi analiz bölümü, paylaştığınız gönderinin erişim sayısını, etkileşim bilgilerini ve insanlar tarafından aldığı olumlu, olumsuz görüşleri tek bir ekranda görebilmenize olanak sağlar.

Facebook En İyi Gönderi Türleri

Gönderiler bölümünün Facebook için, içerik stratejinize etki yapacak, dikkat çekecek özelliklerinden diğeri “En iyi Gönderi Türleri” kısmı olur. Bu bölüme ilk girdiğinizde hesaplanması biraz zaman alan bu sekmede, paylaştığınız bağlantı, metin ve video ya da fotoğraf gibi içerik türlerinin aldığı tepkiyi görme şansına sahip olursunuz.

Facebook Ulaşılan Kişileri Tanıma Facebook

Yeni Sayfa İstatistikleri aracının son bölümü “Kişiler” bölümü olur. Herhangi bir sayfa yöneticileri bu kısımdan hayranları hakkında detaylı bilgileri elde edebiliyor. Mesela hangi ülkenin vatandaşı ve hangi coğrafyadan bağlanıyor gibi. Diğer kısımlarda olduğu gibi kişiler kısmında da Hayranlarınız, Erişilen Kişiler ve Etkileşimde Bulunan Kişiler olmak üzere üç farkı kategoride bulunur.

Hayranlarınız sekmesinde sayfanızı beğenen kişi ya da kişiler hakkında yaş, cinsiyet, coğrafya gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Erişilen Kişilerde ise gönderilerinizin ulaştığı kişi ya da kişilerin hayranlarınızla olan etkileşimleri veriliyor. Etkileşimde Bulunan Kişiler sekmesi de aynı şekilde son bir ay içinde sayfanızla etkileşime geçen kişi veya kişiler hakkında coğrafya ve dil bilgileri ışığında verileri sizlere sunuyor.

Facebook Erişilen Kişiler Sonucunda

Bu bölümde sayfanızı kimlerin beğendiğini ve gönderilerinizi hayranlarınız içinden kimlerin beğendiğini, paylaştığını veya yorum yaptığının detaylıca hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Zaten bu kısımdan hayranlarınızın Facebook kullanan diğer kişilerle benzerlikleri ve farklılıklarını, gönderilen içeriğinizi beğenen, paylaşan ve gönderilen içeriğe yorum yapan kişi ya da kişilerin ortak özelliklerini inceleyip ona göre de ortak bir reklam kampanyası gibi strateji oluşturmanızda mümkün oluyor.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.