YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Facebook Hesabınız Geçici Olarak Kitlendi

Blog Yazısı

Birçok Facebook kullanıcısı, Facebook hesabınız geçici olarak kitlendi uyarısı almakta ve hesaplarını aktif olarak kullanamamakta. Facebook hesabının geçici olarak kitlenme sebebi, kullanıcıdan kaynaklı ve uygulamanın güvenlik politikasından kaynaklı olarak gerçekleşmektedir. Bu sayede kullanıcının kişisel bilgileri ve uygulama kaynaklarını güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Facebook Hesabı Geçici Olarak Neden Kitlenir?

Facebook kullanıcı hesabının geçici olarak kitlenmesi durumu birkaç sebepten kaynaklı meydana gelmektedir.

Bunlardan bazıları;

  • Kullanıcı Facebook hesabına erişimi sırasında birden fazla şifresini yanlış girmesi durumunda,
  • Kullanıcı hesabında çok fazla sayıda bilgi akışının meydana gelmesi veya ani artış göstermesi durumunda, uygulama bu durumu spam olarak algılayarak hesabı geçici olarak kitler.
  • Facebook kullanıcısının IP numarası değişik birden fazla cihazda oturum açması durumunda,
  • Kullanıcı hesabına bağlı olarak virüs algılanması durumunda,
  • Kullanıcı paylaşımlarının, Facebook politikasına aykırılık oluşturması durumlarında,
  • Kullanıcı hesabının, üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmeye geçirilmesi veya bu yönde girişimde bulunulması durumunda,

Facebook veri güvenliğini sağlamak ve kullanıcı hesaplarının korunması için hesabı geçici olarak kitlenir.

Facebook Hesabı Geçici Olarak Kitlendiğinde Nasıl Açılır?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak Facebook hesabının kitlenmesi durumunda, kitlenme sebeplerine bağlı olarak çözüm yolları da bulunmaktadır. Virüs veya spam kaynaklı gelişen kitlenme durumunda, güvenli ve güncel antivirüs programları ile verilerin taranması soruna çözüm olmaktadır. Kullanıcı şifresinin hatalı girilmesinden kaynaklı kitlenme durumunda, kullanıcı uygulama penceresinden şifremi unuttum linkine tıkladığında, sisteme kayıtlı olan cep telefonuna veya e-posta adresine doğrulama kodu gelmektedir. Bu kodu uygulamada ilgili alana kodlaması durumunda uygulama kitlenme açılır.

Facebook Hesabı Geçici Olarak Kaç Gün Kitlenir?

Facebook çeşitli sebeplerden kullanıcı hesabını kitlenir. Bu gibi durumlarda aksine bir durum belirtilmediği sürece, geçici olarak kullanıcı hesabı bir hafta süreyle kitli kalmaktadır. Bir hafta süre sonunda kendiliğinden hesap kiti açılmaktadır. Facebook tarafından algılanan tehlikenin varlığı durumunda, kullanıcı hesabı tekrar geçici olarak kitlenir.

Facebook Hesabı Geçici Olarak Kitlenmesi Durumunda Kimlik Doğrulama

Facebook kullanıcı hesabı geçici olara kitlendiğinde, sisteme kayıtlı telefon numarasına veya e-posta adresine gelen doğrulama kodu ile tekrar hesabın aktif edilmesi mümkün. Bazı durumlarda bu bilgilerde yeterli olmayabilir. Böyle durumlarla karşılaşıldığında Facebook, kullanıcının kimlik bilgilerinin doğrulanması için kimlik belgesi, sürücü belgesi gibi kişinin kimlik bilgilerini doğrulayabileceği belgeler talep edebilmekte. Bu yöntemle geçici olarak kitlenen kullanıcı hesabı, tekrar aktif konuma getirilebilmektedir.

Arama Motorundan Kaynaklı Facebook Hesabının Geçici Olarak Kitlenmesi

Facebook uygulamasının arama motorları aracılığı ile açılması durumunda, arama motorunun ayarlarından kaynaklı, Facebook hesabı geçici olarak kitlenenir. Bu gibi durumlarda arama motorlarının güncel yazılımlarının yüklenmesi ve güvenlik ayarlarının düzenlenmesi durumunda, hesabın geçici kitlenmesi sorunu ortadan kalkar.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.