YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Facebookta Takip Edenleri Gizleme

Blog Yazısı

Günümüzde yaşlısından gencine, gencinden çocuğuna herkes sosyal medya uygulamalarını kullanıyor. Kullanıma ilk sürülen facebook uygulaması ise Amerika Birleşik Devleti'nde Şubat ayında 2004 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren günümüze gelene kadar yaklaşık 3 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. Facebook uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en popüler olanların başında geliyor.

Özellik bakımından neredeyse instagram uygulaması ile benzerlik gösteriyor. Facebook uygulaması içerisinde fotoğraf paylaşabilir, durum atabilir, dilediğiniz kişiler ile mesajlaşabilir ve görüntülü sohbette de bulunabilirsiniz. Ancak facebook kullanıcıların uygulamayı kullanırken bazı soruları oluyor.

Bu soruların başında ise facebookta takip edenleri gizleme özelliği bulunuyor mu? Facebook uygulaması gizliliğe önem veren bir uygulamadır ve kullanıcılarının hesaplarını herkese açık veya gizli kullanmalarına olanak verir. Bunun yanı sıra facebook kullanıcılarınızdan sizi takip eden kullanıcılarınızı da gizleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Facebook ana sayfanızdan sağ üst kısımda yer alan profilinize tıklayın.
  • Seçeneklerde yer alan arkadaşlar kısmına tıklayın.
  • Burada karşınıza çıkacak olan "Arkadaşını bu" kısmından gizliliği düzenleyin.
  • Daha sonra takip ettiklerinin alanında kime hitap etmek istiyorsanız ona göre hedef kitlenizi seçin.

Yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak facebook takip edenlerinizi gizleme seçeneğiniz mümkündür.

Facebook Takip Ettiğim Sayfalar Gizleme

Günümüzün popüler uygulaması facebook uygulamasında facebook takip ettiğim sayfalar gizleme yapılır mı? Facebook kendi özellikleri ile hem takip ettiğiniz kişileri hem de takip ettiğiniz sayfaları gizleme özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sağ üst köşede yer alan profil simgesine tıklayın. Daha sonra gizlilik bölümünden hedef kitlenizi belirleyin. Kimlerin görebileceğini seçin. Bu sayede facebookta takip ettiğiniz sayfaları veya arkadaşlarınızı gizlemiş olursunuz.

Facebook Takip Ettiklerimi Gizleme

Facebook uygulaması üzerinden takip ettiklerimi gizleme yapabilirsiniz. Bunun içi ayarlarda yer alan gizlilik kısmından takip ettiğiniz kullanıcıları gizlemeniz mümkündür.

Facebookta Takip Ettiklerimi Nasıl Görürüm

Facebook uygulamasına gidin. Sağ üst köşede üç noktaya basın. Gizlilik kısmından hedef kitlenizi herkese açık yapın. Bu sayede takip ettiğiniz kişileri görebilirsiniz.

Facebook Takip Ettiğim Kişileri Göremiyorum

Bunun sebebi gizlik kısmında hedef kitlenizi herkese gizlemiş olmanızdan kaynaklanıyor.

Telefondan Facebook Takip Ettiklerimi Görme

Gizlilik ayarlarından hedef kitlenizi herkese açık yapın. Telefonunuzdan da takip ettiğiniz kişileri görebilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.