YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü

Blog Yazısı

Instagram bildirimleri, Instagram kullanımının önemli bir parçasıdır. Birisi yeni bir fotoğraf paylaştığında veya fotoğraflarınızdan birine yorum yaptığında size haber verirler. Ancak bazen bu bildirimler gelmez. Bunun çeşitli nedenleri olabilir, belki gönderiyi paylaşan kişi içeriği sizinle paylaşma iznine sahip değildi, hesabı şu anda etkin değil veya gönderiyi silmiş olabilir.

Instagram, video paylaşımı yapmak için kullanılabilecek harika bir uygulamadır. Ancak, yeni gönderiler için bildirim almıyorsanız, kullanabileceğiniz bir geçici çözüm vardır. Bildirim ayarlarınızı kontrol edebilir ve çözümleri gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle sorunlarınızı tamamen çözüme kavuşturma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Instagram Bildirim Gelmiyor Çözüm Önerileri

Öncelikle telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun. Ardından, telefonunuzu yeniden başlatmayı ve ardından Instagram'ı bir kez daha kontrol etmeyi deneyin. Hala bildirim almıyorsanız, Instagram hesabınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için telefonunuzun telefon numarasına, e-posta adresine ve şifresine ihtiyacınız olacak. Bunların olmaması durumunda işlemlerinizin oluşması son derece zor olacaktır. Telefonunuzu sıfırlayarak sorunu telefonunuzla çözmeyi deneyebilirsiniz.

Instagram Bildirim Gelmiyor Alternatif Çözümler

Telefonunuzu sıfırladıktan sonra, Instagram şifrenizi ve e-posta adresinizi tekrar girmeniz gerekecektir. Ardından, arkadaşlarınızdan ve takipçilerden gelen gönderiler için bildirimleri yeniden etkinleştirebileceksiniz. Bu alternatif çözümlerin en başında hiç şüphesiz ki sürüm güncellemeleri gelmektedir.

Uygulamanızın sürümünün güncel olduğundan emin olmanız gerekiyor. Güncel olmayan uygulamalarda bu tarz sorunların oluşumu son derece doğaldır. Aksi durumda uygulamanızda bu tarz sorunların görülmesi son derece muhtemel olacak olan eylemler arasında bulunuyor.

Instagram Bildirim Gelmiyor Maddeler Halinde Çözüm Önerileri

Instagram bildirim gelmiyor sorunu ve çözümü maddeler halinde çözüm önerileri şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelik uygulamanızın sürümünü kontrol edin, son sürümü kullandığınıza emin olun.
  • İkinci olarak, giriş bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun. Giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, kullanıcı adınız yerine telefon numaranızı kullanarak giriş yapmayı deneyin.
  • Son olarak, telefonunuzun ve Instagram'ın internete bağlı olduğundan emin olun.
  • Telefonunuz internete bağlı olmadığı için bildirim almıyorsanız, telefonunuzu farklı bir şebeke kullanarak internete bağlamayı deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemleri deneyerek çözüme kavuşabilirsiniz. Böylelikle sorunu tamamen çözebilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.