Açılışa özel 10.000 Türk Gerçek Takipçi 250TL

Instagram’da Oto DM Cevaplama

Blog Yazısı

Instagram’da Oto DM Cevaplama

Dünya üzerinde en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından birisi de Instagram’dır. Instagram sahip olduğu özellikler ile birlikte kullanıcılarına birçok farklı kolaylık sağlar. Bu kolaylıklarından birisi de Instagram’da oto dm cevaplama özelliğidir. Belirli bir program üzerinden yapılan işlem ile birlikte kişiler farklı daha birçok özelliği bulabilirler. Özellikle Instagram’da kendisine ait bir sayfası bulunan kişiler bu özelliği kullanma ihtiyacı duyarlar. Yazan müşterilere direkt olarak cevap vermek ve cevapsız bırakmamak çok önemlidir.

Instagram mesaj cevaplama seçeneği ile birlikte kişiler müşterileri ile rahatlıkla iletişim kurabilirler. İşletme hesabına sahip olan kişiler günde yüzlerce farklı mesaj alırlar. Her mesaja cevap vermek için müşteri ilişkileri kuvvetli bir departman olması şarttır. Bu departman ise oldukça fazla maliyet anlamına gelir. Az maliyet ile işletme hesabını kullanmak isteyen kişiler bu mesaj seçeneğini tercih edebilirler. Bu özellik hem işletmelerin işlemlerini kolaylaştıracak hem de az bütçeli hesapların da ticari olarak aktif olmasına yardım edecektir.

Otomatik Mesaj Nasıl Atılır?

Instagram otomatik mesaj cevaplama özelliğini kullanmak için piyasa içerisinde birçok farklı uygulama yer alır. Kullanıcılar bu uygulamalardan herhangi birisini edinebilir ve otomatik mesaj özelliğini aktif edebilirler. Kişilerin bu özelliği aktif edebilmeleri için öncelikle bir uygulamaya giriş yapması gereklidir. Bu uygulamalar cihaza indirme özelliği olmadan da kullanılabilir. Bu nedenle kişiler otomatik mesaj seçeneğini herhangi bir uygulama indirmeden aktif edebilirler. Uygulamaları kullanmak için belirli bir saat kısıtlaması bulunmamaktadır. Kişiler istedikleri her an uygulamaya giriş yapabilir ve bu özellik ile ilgili güncelleme yapabilirler.

Instagram mesaja özel cevaplama özelliği her 60 dakikada bir 10 kişiye mesaj yollama imkanı verir. Bu sayede kişiler kendilerine mesaj atan kullanıcılara yanıt verebilir ve müsait olduklarında dönüş yapabilirler. Bu özellik sayesinde markalar kendi reklamlarını yapmış olurlar. Eğer kullanıcılar isterlerse belirli zaman aralıkları ile takipçilerine mesaj gönderebilirler. Özellikle kampanyaları içeren bu mesajlarla birlikte markalar ürünleri hakkında daha çok bilgi vermiş ve reklamını yapmış olur. Bu uygulamaları kullanırken kişiler şifre talep etmemesine özen göstermelidir. Şifre talep etmeyen uygulamalar her zaman daha güvenilirdir ve hesapların çalınma ihtimalini ortadan kaldırmış olur.

Otomatik Mesaj Atmanın Avantajları

Otomatik mesaj seçeneği ile birlikte kişiler yüzlerce farklı kullanıcıya aynı anda mesaj gönderebilirler. Bu sayede birçok farklı avantajla karşı karşıya kalırlar. Çünkü sayfa sahiplerinin gelen bütün mesajlara cevap vermesi saatler, hatta günleri alan bir işlem olabilir. Gelen yüzlerce mesaja ayrıntılı bir şekilde cevap vermek oldukça zordur ve kişiler sıkılabilirler. Instagram oto DM cevaplama özelliği sayesinde sayfa sahipleri zamandan kazanır ve vakitlerinin birçoğunu ürünleri ile ilgilenerek geçirebilirler.

Ayrıca kullanıcılara atılan mesajlar düzenli bir şekilde iletilir. Bu sayede müşteriye istenilen her an ulaşma imkanı tanınır. Müşteriler her zaman ilgili sayfalara ağırlık verir ve ürünlerini bu sayfalardan almaya çalışırlar. Otomatik mesaj atma özelliği sayesinde sayfanın satışları yükselebilir ve avantajları oldukça fazladır. Mesajlara yanıt vermekle zaman kaybetmeyen sayfa sahipleri ürünleri ile daha fazla ilgilenebilir ve satışlara odaklanabilirler. Bu sayede her zaman düzenli bir şekilde sayfa idaresi sağlayabilirler.

Instagram mesaj cevaplama olmuyor ise kullanıcılar güvenilir bir uygulamayı tercih edebilirler. Güvenilir bir uygulama üzerinden yapılan işlemler kısa sürede aktif olur. Piyasada yüzlerce farklı uygulama yer almaktadır. Kullanıcılar bu uygulamalar arasından araştırma yaparak seçim yapabilirler. Daha önce uygulamayı kullanmış olan müşteri yorumları bu konuda faydalı olacaktır.