YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagram Fake Hesabın Kime Ait Olduğunu Bulma

Blog Yazısı

İnstagram uygulamasının yaygın kullanımı ile birlikte ınstagram fake hesap kime ait olduğunu bulma ile ilgili sorunlar oldukça gündeme gelmektedir. Özellikle kendilerine ait hesaplarını kullanmadan sahte oluşturulmuş başka bir hesaptan bir profil takip etmek istediklerinde fake hesap kullanılıyor. 

Fake hesapların kullanımı birçok amaca bağlı olabilir. Fake hesabın anlamı sahte hesap demektir. Bu hesaplar gerçek kullanıcı özellikleri barındırmaz. Örnek verecek olursak fake hesap açıp kullanan bir erkek, fake hesap üzerinden bir kadın profili yaratarak hesabını kullanabilir.      

İnstagram’da Bir Hesabın Fake Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnstagram'da bir hesabın fake olduğunu anlamak için birkaç püf nokta bulunur. Bu sayede fake hesapları kolayca tespit edebilirsiniz.

İlk olarak profil fotoğrafına bakılmalıdır. Fake hesap kullanıcıları çoğunlukla, profil resmilerini internet tarayıcısından bulmaktadırlar. Bu şekilde başka kullanıcı hesaplara hesabın gerçek bir kişiye ait olduğu düşündürülür. İnternet tarayıcısı üzerinden alınan resimler genellikle oldukça belirgin resimler olmaktadır.

Genelde fake hesap kullanıcılarının takipçi sayıları pek oranlı değildir. Bunun nedeni ise birçok fake hesabın kullanılma amacının takipçi satın alan kişi ve kullanıcılara satılmak için açılmalıdır. Bu nedenle bu hesapların kurulum amacı diğer kullanıcıları takip etmek üzere olduğu için net bir şekilde takip sayıları fazla olduğu halde takipçi sayılarının düşük olmasıdır.

Genelde fake hesaplar, açığa çıkmamak için profillerini resim veya video gibi paylaşımlarla doldururlar. Bu paylaşımların içerikleri farklı kaynaklar ile elde edildiğinden ötürü görüntü kaliteleri düşük olmaktadır. Muhtemelen sürekli öz çekim paylaşımları yapılır veya manzara fotoğrafı gibi içerikler paylaşılır.

Bu ipuçları sayesinde bir hesabın fake olup olmadığı tespit edilebilir.

Instagram Fake Hesap Kime Ait Olduğunu Bulma Yöntemi

Instagramda açılmış bir fake hesabın kim tarafından kullanıldığını bulmak zor değildir. Bunun için birkaç adım uygulayarak kullanıcılar bulmak istedikleri sahte bir hesabın kime ait olduğunu bulabilirler. Instagram’da bazı adımlar izlenerek bu işlem yapılır.

  • İlk olarak giriş sayfasında şifremi unuttum kısmına tıklanır.
  • Açılan ekranda kullanıcı adı bölümüne bulunmak istenen sahte hesabın kullanıcı adı yazılır.
  • Ekranda şifre yenileme işlemini gerçekleştirmek için adrese bir bağlantı yollanır. Mesaj iletisi oluşur.
  • Bu mesaj içerisinde bağlantı gönderilen mail adresinin bir kısmı görünür. Sahte hesabın kime ait olduğu konusunda bir tahmin varsa bu mailin sahibi o kişimi bakılır. Mail adresleri uyuyorsa hesap sahibi muhtemelen tahmin edilen kişidir.

Bu yöntem birçok zaman işe yarasada sahte hesabı kullanan kullanıcı eğer sahte bir mail adresi ile oluşturduysa bulmak oldukça zorlaşır. 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.