YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Hangi Etiketleri Kullanmalıyım

Blog Yazısı

Instagram’da Hangi Etiketleri Kullanmalıyım

Aktif bir şekilde sosyal medya kullanmaya özen gösteren kişiler, doğru bir etiket kullanımı sağlamak isterler. Kişiler Instagram’da hangi etiketleri kullanmalıyım? Sorusunu oldukça fazla araştırdıkları için bu yazımızda bazı açıklamalar yapacağız. Etiket kullanımı Instagram için oldukça önemli özelliklerden birisidir. Kişiler hashtag kullanarak attıkları gönderilerin daha fazla beğeni aldığını ya da daha çok izlendiğini kolaylıkla görebilirler. Bu durumun sebebi kişilerin etiketlere tıklaması ve etiket içerisindeki gönderileri incelemesidir. Yani bir konu ya da bir eşya ile ilgili etiket yaptığınız zaman, o konuya ilgi duyan kişilerin gönderinizi görmesini sağlamış olursunuz. Hashtag seçimini doğru yapan kişiler fenomen olabilirken, sayfalardaki doğru hashtag kullanımı ile sayfalar satışlarını arttırabilir.

Etiket Nasıl Kullanılmalıdır?

Instagram etiketleri Türkçe ya da İngilizce olarak atılabilir. Bu noktada kişiler hitap etmek istedikleri kitleyi seçmelidir. Eğer bir fenomenseniz ve yabancı dilde gönderiler atmayı, yurt dışına hitap etmeyi hedefliyorsanız İngilizce etiketler atabilirsiniz. Bu sayede gönderilerinizi amaçladığınız hedef kitleye ulaştırabilir ve beğeni alma konusunda kolaylık yaşarsınız. Ancak bir satış sayfasının atması gereken etiketler kesinlikle Türkçe olmalıdır. Eğer bir satış sayfası yalnızca ülke içerisinde hizmet veriyor ise yabancı dilde etiket koymak verimli olmayacaktır. Satış yapılan nesne hakkında bir kelime etiket olabilir ve ilgi duyan kişiler sayfaya çekilebilir.

Instagram doğru hashtag kullanımı ile birlikte satış sayfaları oldukça verimli bir satış elde edebilir. Öncelikle hitap edilen kitle ve piyasanız tam olarak anlaşılmalıdır. Yani eğer takı satışı yapan bir sayfa iseniz kolye, küpe gibi kelimeleri etiketinizde kullanabilirsiniz. Bu etiketlere tıklayan kişiler sizin gönderiniz ile birlikte binlerce farklı gönderiyi daha görüntüleyeceklerdir. Bu sayede ürünlerinizi diğer ürünlerle kıyaslayacabilecek ve tercih ettikleri sayfaya giriş yapabilecekler. Kişiler eğer sayfalarının kıyas sonucunda iyi bir yere varamayacağını düşünüyor ise diğer sayfalardan kendilerini ayıran bazı detaylara özen göstermelilerdir. Bu detaylar arasında fotoğrafın kalitesi ve çekildiği ambiyans çok önemlidir. Kişiler kendilerine çekici gelen gönderilere giriş yaparak satış rakamlarını yükseltebilirler.

Etiket İle Daha Çok Takipçi Kazanma

Instagram hashtag hilesi birçok kişi tarafından uygulanır. Hileler geçici süre konulan etiketleri içerir. Bu noktada kişiler ürünleri ile alakalı olan birçok farklı etiketi, görünüm güzelliğine dikkat etmeden gönderilerine koyabilirler. Genellikle bir gönderinin şık durması için az etiket konulur ve çok etiket tercih edilmez. Ancak hile yaparken olabildiğince çok etiket konulur ve hedef kitle arttırılır. Daha fazla kişinin giriş yapabileceği etiketler tercih edilir ve görüntülenme sayısı arttırılır. Ancak bu görünüm gönderide güzel olmayan bir etki yaratır. Hile yaparken, gönderi belirli bir izlenme ya da beğeni sayısına geldiği zaman bütün etiketler kaldırılır. Böylelikle şık ve kaliteli bir sayfa elde edilmiş olur.

Güncel Etiketler

Instagram hashtag 2020 kullanımı genellikle salgın, karantina ya da covid-19 ile ilgilidir. Dünya çapında yaşanan bir salgın olduğu için herkes bu etiketleri kullanır. Salgın ile etiketleri kullanan kişiler dünya üzerinde yaşayan herkese hitap etmiş olabilirler. Bu nedenle yalnızca takipçi kazanmak ve belirli bir hedef kitleyi amaçlamayan kişiler yukarıdaki etiketleri tercih edebilirler.

Instagram biyografi hashtag kullanımı da oldukça yaygındır. Özellikle satış yapan sayfalar, satış yaptıkları ürünler hakkında bazı kelimeleri hashtag olarak tercih ederler. Her an profilde yer alan etiketler ile sayfanın ziyaret edilme ihtimali artar. Ancak etiketin çok durmaması ve az miktarda olması daha kaliteli bir sayfa elde edilmesine yardımcı olur.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.