YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Geri Açarım?

Blog Yazısı

İnstagram sosyal medya platformu bazen kullanıcı bazen yazılım kaynaklı olarak hizmet dışı olabiliyor ve bu durumda kullanıcılar instagram hesabım kapatıldı nasıl geri açarım? sorusuna yanıt aramaktadırlar.

Genellikle instagram hesapları aşırıya kaçan davranışlardan ve uygunsuz içerik paylaşmaktan dolayı kapanmaktadır. Kapanmalar belirli bir süreye tabi olacağı gibi tamamen sayfanız da silinebilmektedir. 

İnstagram Hesabının Kapanma Nedenleri Nelerdir?

İnstagram hesabı kapanma nedenlerinden bazıları aşırı takip isteği gönderme ve aşırı paylaşım beğenme olabilir. Bu tip durumlar da sosyal medya platformu öncelikle kısıtlamaya girer ve size uyarı verir. Eğer kısıtlamaya yol açacak bu tip aşırı davranışlar devam ederse platform güvenlik kurallarını ihlal edildiği gerekçesi ile sayfanızı kapatabilir.

Kısıtlamalar Kaç Gün Sürmektedir?

İnstagram hesabınızı uygunsuz davranışlardan dolayı yada aşırı takipçi hareketlerinden dolayı kısıtlamaya aldırırsanız bu konuda endişelenmeye gerek olmayacaktır. Kısıtlamalar kısa sürelidir ve genellikle bir haftalık periyotlar ile olmaktadır. Bir hafta süre boyunca;

  • Paylaşım yapılamaz,
  • Paylaşımlar beğenilemez,
  • Yorum özelliği kapalıdır,

Bu kısıtlamaların geçmesi için bir haftadan da uzun bir süre beklemek gerekebilir. Genellikle yedi günlük kısıt süresinin ardından birkaç gün sistem sizi bekletir ve davranışlarınızı ölçer. Bu sürede hesaba alınırsa yaklaşık 10 gün boyunca herhangi bir etkileşim yapmamanız tavsiye edilir.

Kullanılmayan Ve Şifresi Unutulmuş Hesaplar Nasıl Kapatılır?

Şifresini unuttuğunuz ve kapatmak istediğiniz hesabınızı kapatmanın bir yöntemi de yeni bir hesap açmanız ya da Instagram Yardım Merkezine şikayet metni yazılması yöntemi ile yapılmaktadır. Yeni açtığınız sosyal medya hesabından giriş şifresini unuttuğunuz hesabınızı kullanmadığınız eski profiliniz olduğunu belirterek veya birden fazla kullanıcıya şikayet ettirerek profil kapatma sağlanabilmektedir.

Kaç Kişiyi Aynı Anda Takip Edebilirim?

İnstagram da takipçi alınması konusunda hiçbir sınır yoktur. Milyonlarca kişi sizi takip edebilir. Bunun yanı sıra siz sadece 7500 profili takip edebilirsiniz. İnstagram da günlük olarak en fazla 250 kişiyi takip etmeniz önerilir. Bu sayıya atılan istekler de dahildir. Hemen hemen her gün takip isteği göndermemeli ve profilinizi sınırlamamanız gerekmektedir. 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.