YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagram İzlenme Süresini Nasıl Arttırırım?

Blog Yazısı

İnstagram İzlenme Süresini Nasıl Arttırırım?

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi olarak karşımıza çıkan Instagram, son yılların en popüler platformlarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Ülkemizde en büyük 3.platform olarak kullanılan bu uygulama, 7’den 70’e herkesi bünyesinde barındırmaktadır. Yalnızca fotoğraf paylaşma imkanı ile piyasaya çıkan bu uygulama, zamanla hikaye paylaşımından canlı yayın seçeneğine kadar pek çok alternatifi kullanıcısına sunmuştur. Son zamanlarda daha işlevsel bir hale gelen Instagram, hem kullanıcı isteğine göre hem de uygulamada daha fazla zaman geçirilmesi adına gerçekleştirilen güncellemeler ile beraber dikkat çekmeye başlamıştır. Platform üzerinde en dikkat çeken işlemlerden bir tanesi de video görüntüleme opsiyonudur. Videoların ne kadar görüntülendiğine dair bilgi akışı sağlayan Instagram, her geçen gün daha yeni özellikleri ile platformu kullanıcıların gözdesi haline getirmektedir. Instagram izlenme süresini nasıl arttırırım diye düşünenler için oluşturduğumuz bu yazımız, siz değerli okurlara pek çok konuda aydınlık getirecektir.

Instagram Video Süreleri

Instagram video süreleri nedir sorusuna bir açıklık getirmek isteriz. Uygulamada güncelleme yapmayanlar için söylemek gerekir ki, 15 saniye olan video süresi 1 dakikaya çıkarıldı. 1 dakikaya artan video süresi, takipçilerin daha fazla video içerik paylaşmasını sağladı. Bu durumla beraber uygulama, sürekli olarak video güncellemesi getirerek, takipçilerinin daha fazla videolu içerik paylaşmasını sağlamaktadır.

Video Görüntülemesi Nasıl Arttırılır?

Video görüntüleme sayısının bu kadar önem kazandığı Instagram’da, takipçilerin video görüntüleme sayısını artırma çabaları da gözden kaçmamıştır. Video kalitesi ve farklılığı arttıkça, video görüntüleme oranı da artacaktır. Son dönemlerde sosyal medya mecralarında paylaşım yapmak için kişiler kamera ve fotoğraf makinelerine odaklanmaktadır. Bu makinelerden faydalanmanız, videonuzun kalitesini artırmanıza fayda sağlayacaktır. Başka bir önemli noktaya değinmek gerekirse, video sürelerinin doğru ayarlanması gerekir. 60 saniyelik bir video süresine nazaran, daha kısa süreli bir video çekimi de gerçekleştirebilirsiniz. Video görüntülemesi nasıl arttırılır konusunu daha bir açmak isteriz. Video süresini iyi bir şekilde ayarlamış olmanız, takipçilerinizin dikkatini daha çok çekecektir. Tüm bunları dışında video kalitesini artırmak için profesyonel bir düzenleme ve montajlamaya gereksinim duyacaksınız. Paylaşacağınız video ile beğeni yakalamanız demek, insanların videonuzu paylaşabileceği anlamına gelir. Bu durum da video izlenme sürenizi iyice artıracaktır. Bazı kişiler her ne kadar sahte izleyiciler ile fazla izleme kazansalar da özensiz videoları her şekilde kendisini belli eder. Siz bu durumdan uzak durun bizce.

Instagram’da Kendi Videomu İzlersem Sayı Artar mı?

Instagram’da kendi videomu izlersem sayı artar mı diye merak edenlere güzelce bir açıklama yapmak istedik. Instagram hesabına atılan videoların izlenme sayısı kullanıcılar tarafından önemsenmektedir. Görüntülenmenin fazla olması ile beraber videonuzun keşfet kısmına düşme oranı o kadar artar. Kendi hesabınıza yüklemiş olduğunuz videonuzu, sizin izlemeniz herhangi bir izlenme sayısı katmaz. Videonuza gelen izlenmeler takipçileriniz ya da keşfet kısmına düştükten sonra izleyen tanımadığınız kişilerce oluşur. Profiline yüklemiş olduğu videonun izlenme oranının artmasını isteyen kişiler, video sayısı artırıcı uygulamalardan faydalanmaktadır. Sosyal medya uzmanları kişilerin, bu uygulamalardan uzak durması gerektiğini belirtmektedir. Bu duruma bir açıklık getirmek gerekirse; bu uygulamalara verdiğiniz izin bazı kısıtlamalara yol açmaktadır. İlerleyen zamanda bu durumun da büyümesi ile beraber neredeyse Instagram hesabınız kapatılabilir. Bu durumda yapmanız gereken en doğru şey, video görüntülenme sayısını en doğal yollar ile artırmaya çalışmanız olacaktır. Hesabınızı herkese açık bir konuma getirmeniz, daha fazla yorum ve beğeni almanız videonuzun daha çok izlenmesini sağlayacaktır.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.