YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Uygulaması IGTV Nedir?

Blog Yazısı

Bu yazımızda; ınstagram uygulaması ıgtv nedir? Instagram'ın içinde olan IGTV nasıl kullanılır? IGTV kanal nasıl açılır? IGTV ne işe yarar? IGTV neden oluşturuldu? Gibi sorulara cevap bulabilmek mümkün.

İlk olarak ınstagram uygulaması ıgtv nedir? Bu sorunun cevabı; Instagram'da uzun süreli videolar paylaşılabilmesi için bu ''IGTV'' isimli bir video paylaşma sekmesi açılıyor.

Instagram IGTV Neden Oluşturuldu?

ınstagram uygulaması ıgtv nedir? Sorusunun ardından IGTV neden oluşturuldu? Sorusuna geçelim. Bildiğiniz üzere Instagram'da hikayeler paylaşabiliyor ve videoları normal bir şekilde paylaşabiliriz. Fakat hikayelerin süresi 10 ile 15 saniye sürerken paylaşabileceğimiz videoların uzunluğu ise 1 dakikayı geçmiyor. Bu nedenle Instagram IGTV'yi oluşturdu.

Instagram IGTV Ne İşe Yarıyor?

Aslında ınstagram uygulaması ıgtv nedir? Dediğimiz zaman, IGTV Nedir? Ne işe yarıyor? Gibi sorularla karşılaşabiliriz. En basit şekilde örneklemek gerekirse; Bu uygulamanın özelliği sayesinde istenilen herhangi bir videoyu, 1 saate kadar olan uzunlukta paylaşabilmemize olanak sağlar.

Instagram IGTV Nasıl Kullanılır?

Takip edilen kişinin profiline girilerek IGTV logosuna bastığınızda, o kişinin IGTV videolarını görebilirsiniz. Aynı yöntemi kendi profilinizde de yaparsanız istediğiniz gibi videolarınızı istediğiniz uzunlukta IGTV olarak yükleyebilirsiniz.

Instagram IGTV Nasıl Kanal Açılır?

İlk kez kullanmak üzereyseniz, isterseniz şekilde IGTV video yüklemek oldukça basit. IGTV video yüklemeniz için ilk olarak kendi profil ekranınıza giriş yapmanız gerekir. Bunun için kendi profil resminizin bulunduğu sol alt kısımdaki yere basarak giriş yapabilirsiniz. Kendi profilinize girdiğinizde ise profilinizin üst kısmında, belirlediğiniz kullanıcı adı veya gerçek adınızın yanında ''artı'' işareti bulunur.

Bu işaret, profil adınızın yanında bulunan ''artı''ya bastığınızda ''IGTV videosu'' kısmını seçerek videolarınızı dilediğiniz gibi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Bir özelliği de videolarınızı herkesin görmesini istemiyorsanız merak etmeyin. IGTV videlarınızı görmesini istemediğiniz kişi ya da kişileri seçebilirsiniz. Videolarınızın görünürlüğü, hesabınızın gizlilik ayarlarına bağlıdır.

Yalnızca onaylı olan takipçileriniz yüklemiş olduğunuz veya atmış olduğunuz IGTV videolarınıza erişim sağlayabilir ve görebilir. O sebeple herkese açık bir profil yapmadığınız takdirde Instagram IGTV videolarınız başkaları tarafından görüntülenemez.

Yazımızı sizler için; ınstagram uygulaması ıgtv nedir? Instagram IGTV neden oluşturuldu? IGTV ne işe yarar? IGTV Nasıl kullanılır? IGTV kanalı nasıl açılır? Sorularına cevap olacak şekilde derledik.

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.