YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagram'da Kişileri Yoruma Etiketlemek

Blog Yazısı

Günümüzde sosyal medya uygulamaları yediden yetmişe herkes tarafından kullanılmaya başladı. Çeşit çeşit ve her biri birbirinden farklı sosyal medya uygulamalarının tümünün özelliklerini ayrı ayrı öğrenmek çok zor olsa da Instagram uygulaması kullanış açısından oldukça kolay bir uygulama.

Bazı kişiler instagram'ın bütün özelliklerini kendi kendilerine kullanarak keşfederken henüz sosyal medya kullanmaya yeni başlamış olanlar uygulamanın bütün özelliklerinden faydalanmakta zorlanıyor. Instagram uygulamasının içerisinde, gönderilerin altına yapılan yorumların birçoğunda kullanıcıların o gönderiyi görmesini istediği kişiyi etiketlediği görülüyor. Yapılan bu isim etiketleme işlemini gören diğer kullanıcılar ise, paylaşılan bir gönderinin altına instagram'da kişileri yoruma etiketlemek işleminin nasıl yapıldığını çok merak ediyorlar.

Instagram Uygulaması Hakkında

Instagram uygulaması, içerisinde arkadaşlarınızla, akrabalarınızla, görmek ve takip etmek istediğiniz kişilerle iletişime geçebileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır. Görüşmek istediğiniz kişiyle mesajlaşabilir, görüntülü ve sesli bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Onların paylaştığı fotoğrafları ve hikayeleri görebilir, beğenebilir, yorum yapabilirsiniz. Instagram uygulaması üzerinden pek çok ünlüyü de takip edebilir, bu kişilerin paylaştığı fotoğrafları görmesini istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Uygulama içerisinde paylaşılan gönderilerin altına yorum olarak başka kişileri etiketleyebilirsiniz. Peki instagram'da kişileri yoruma etiketlemek işlemi nasıl yapılır?

Yorumlarda Kişiyi Etiketleme İşleminin Adımları

Uygulama üzerinde paylaşılan gönderilerin altına görmesini istediğiniz kişileri etiketlemek oldukça kolay bir işlem. Sadece birkaç adımda gerçekleştirebileceğiniz bu işlem ile, paylaşılan herhangi bir gönderiyi göstermek istediğiniz bir kişiye çok kolay bir şekilde gösterebilirsiniz. İşte herhangi bir arkadaşınızı bir gönderinin altına etiketlemek için izlemeniz gereken adımlar:

  • Gönderinin altına etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adına bakın.
  • Gönderinin altındaki yorum kutucuğu butonuna basın.
  • Yorum yazma kutucuğuna dokunun.
  • Yorum kutusuna @ işaretini koyun.
  • @ işaretinin yanına, yoruma etiketlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın.

İşte bu 5 adımı tamamladıktan sonra istediğiniz herkesi her gönderinin altına kolayca etiketleyebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra etiketlediğiniz kişinin isminin yanına eğer isterseniz kendi yorumunuzu bırakabilirsiniz veya yeni bir yorum ekleyebilirsiniz. Bu sayede gönderiyi görmesini istediğiniz kişiye mesaj olarak yollamak yerine çok daha hızlı bir şekilde o kişinin de görmesini ve gönderiye yorum yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.