Açılışa özel 10.000 Türk Gerçek Takipçi 250TL

İnstagramda Post Ne Zaman Paylaşılmalı?

Blog Yazısı

İnstagramda Post Ne Zaman Paylaşılmalı?

5 Ekim 2010 senesinden beri kesintisiz bir hizmet sağlayan Instagram uygulaması, tüm dünyada büyük bir ilgi görmektedir. Ülkemizde de en fazla kullanılan platformlardan bir tanesi olma özelliği taşıyan bu uygulamada, herkes özgürce fotoğraf ve video paylaşımları yapabiliyor. A’dan Z’ye pek çok özelliği bulunan platformda, pek çok ünlü isimler de yer almaktadır. Siyasetten, ekonomiye kadar gündem ve güncel tüm bilgilerin ışık hızı ile yayıldığı bu platformda, sevdiklerinizin yüzünü her an görebilirsiniz. Birbirinden şahane efektlerin yer aldığı bu uygulamaya her geçen yıl yeni güncellemeler gelmektedir. Doğru bir zamanlama ile istediğiniz etkileşimi yakalayabileceğiniz bu platformla ilgili pek çok merak edilen konu mevcuttur. Bu merak edilen konuların başında Instagram’da post ne zaman paylaşılmalı konusu da gelmektedir. Birbirinden şahane içeriklerin yer aldığı bu platformda çok fazla takipçiye ulaşarak popülerliği yakaladığınız taktirde, kazanç sağlayabilmeniz bile söz konusu. Daha fazla geç kalmadan Instagram’ın bir üyesi olarak sitenin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak bu site ile alakalı tüm sorularınızı yanıta ulaştırabilirsiniz.

Instagram Nedir ve Ne İşe Yarar?

Instagram nedir sorusuna siz değerli okurlar için bir açıklık getirmek isteriz. 2010 senesinde ilk olarak 11 farklı fotoğraf filtresi ile ücretsiz fotoğraf düzenleme-paylaşma uygulaması ile kurulan Instagram, ilerleyen yıllarda bünyesine pek çok güncelleme katarak tüm dünyada çığır aştı. Şu an dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi olan Instagram, 7’den 70’e herkesi bünyesinde barındırmaktadır. Günümüzde yalnızca fotoğraf değil, hikaye, video, canlı yayın gibi paylaşımların da yapıldığı bu platform, ülkemizde en çok kullanılan 3.platform olma özelliği taşımaktadır. Instagram ne işe yarar diye merak edenlere cevap vermek gerekirse; bu uygulama çeşitli pek çok içeriğin paylaşılması ile beraber etkileşim yaratmayı sağlıyor. Sevdikleriniz ile görüntülü aramalar yapabileceğiniz, canlı yayınlara katılabileceğiz, fotoğraf-video paylaşımları yapabileceğiniz, ünlüleri yakından takip edebileceğiniz, dostlarınız ile mesajlaşabileceğiniz bu platformda saymakla bitmez pek çok aktivite yapmış olacaksınız. Tüm bu saydıklarımız ile beraber iş hesabınızı kurup, satışlarınızı artırabilmek için de Instagram’dan yararlanmış olabileceksiniz.

Instagram’da Zamanlama

Instagram’da zamanlama konusuna dikkat ederek, etkileşiminizin daha büyük oranlara ulaşmasını sağlayabilişiniz. Zamanlamayı doğru ayarladığınız taktirde, fotoğraflarınız daha fazla beğeni alabilir. Gönderilerinize daha fazla yorum gelebilir ve hatta gerekli ilgiyi gördüğünüz taktirde keşfete bile düşebilmeniz söz konusu! Sosyal medya uzmanlarınca yapılan araştırmalara göre; Instagram’da post paylaşımı yapılması için en uygun vaktin hafta içi 11:00 ile 14:00 arası olduğu tespit edilmiştir. En verimsiz zamanı ise sabah 06:00 ile 08:00 arası olduğu tespit edilmiştir.

Instagram Paylaşımları İçin En İdeal Zamanlar

Instagram paylaşımları için en ideal zamanlar konusundaki merakınızı gidermek için, yazımızın devamını okumaya özen gösterin. Bu platformda yer alan herkes en uygun zamanda paylaşım yaparak, en üst etkileşimi görmek ister. Bunun için biraz araştırma yaparak, hangi zamanların post paylaşıma en uygun olduğunu tespit edebilirsiniz. Endişe etmenize gerek yok, çünkü biz sizin için en ideal zaman araştırmasını yaptık! İşte şu zaman dilimlerinde post paylaşımı yapabilirsiniz:

  • Pazartesi: Saat 06:00-17:00 saatleri arası.
  • Salı: 02:00 ile 18:00 arası.
  • Çarşamba: 07:00 ile 21:00 arası.
  • Perşembe: 09:00 ile 10:00 ve 12 ile 13:00 arası.
  • Cuma: 05:00 ile 18:00 arası ve 14:00 ile 20:00 arası.
  • Cumartesi: 11:00 ile 12:00 arası, 19:00 ile 20:00 arası ve 21:00 arası
  • Pazar: 07:00 ile 08:00 ve 09:00 ile 16:00 arası.