YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Blog Yazısı

Fotoğraf paylaşma platformu olan pinterest eskisi kadar popüler olmamasından dolayı pek çok kullanıcısı pinterest hesabı nasıl silinir? Sorusuna cevap aramaktadır. Hesabınızı kullanmayı bırakmak hesabınızın silinmesi neden olmaz. Hesabı silmek oldukça kolay bir işlemdir. Kullanıcılar hesaplarını silebilecekleri gibi aynı zamanda hesaplarını dondurmayı da tercih edebilirler.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Görsel paylaşım amacıyla kurulan platformu kullanmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin paylaştığı fotoğrafları veya albümleri takip edebilir, diğer kullanıcıların tasarımlarını görebilirsiniz.

Pinterest Hesabı Nasıl Dondurulur?

Pinterest hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki aşağı ok işaretine tıklayın.
  • Ayarlar sekmesine giriş yapın.
  • Sol taraftan Hesap Ayarlarına tıklayın.
  • Hesap ayarlarının en altında bulunan hesabımı devre dışı bırak seçeneğini seçin.
  • Hesabınızı neden dondurmak istediğiniz hakkında kısa bir açıklama yapıp, hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Hesabınızı herhangi bir süre olmadan bu şekilde dondurabilirsiniz.

Pinterest Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için hesabınızı dondurma adımlarının aynısını takip edebilir, sadece hesabımı devre dışı bırak seçeneği yerine hesabı kapat seçeneğine tıklamanız ve e-posta adresinize gelecek olan maili onaylamanız yeterli olaraktır. Maili onayladıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinecek ve sistemde kayıtlı olan e-posta adresiniz ile bir daha giriş yapamayacaksınız.

Pinterest Hesabını Tekrar Aktif Edebilir Miyim?

Hesabınızı tekrar açmak istediğiniz taktirde e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapmanız hesabınızı aktif edecektir.

Vefat Eden Kişinin Pinterest Hesabı Nasıl Kapatılır?

Vefat eden bir yakınınızın pinterest hesabını kapatabilmek için öncelikle kendi pinterest hesabınızın bulunması gerekmektedir. Kendi hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesinde bulunan "bizimle iletişime geç" seçeneğini kullanarak mail atmanız gerekmektedir. Göndereceğiniz mail içeriğinde vefat eden ve hesabını kapatmak istediğiniz kişinin kullanıcı bilgilerini vererek hesabın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Aynı zaman bu kişiye olan yakınlığınızı da aynı e-posta içeriğinde belirtmeniz gerekmektedir. Talepte bulunduğunuz taktirde 14 gün içerisinde yakınınızın hesabında hareket görülmemesi durumunda, hesabı kapatılacaktır.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.