YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme)

Blog Yazısı

Akıllı cep telefonları ve bilgisayarlardan, Twitter kalıcı hesap kapatma (silme) işlemi, birkaç adımla kolayca gerçekleştirilmektedir. Dünyanın en popüler sosyal paylaşım uygulaması haline gelen Twitter, düşüncelerin, fotoğrafların ve videoların paylaşıldığı, arkadaş gruplarının ve sevilen ünlülerin kolaylıkla takip edilebildiği sosyal platformdur.

Birçok kişi tarafından aktif kullanılmasına rağmen, çeşitli sebeplerden kullanıcı hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyebilmektedir. Uygulama üzerinde kullanıcılar bu işlemi kısa sürede, birkaç basit işlemle yerine getirebilir.

Cep Telefonundan Twitter Hesap Kapatma (Silme)

Akıllı telefon kullanıcılarının Twitter hesabını silebilmesi için öncelikle, cep telefonlarında uygulamanın yüklü olması gerekmektedir. Twitter kullanıcı hesabına giriş yapıldığında;

  • Kullanıcı profili tıklanarak ayarlar bölümüne giriş yapılır.
  • Ayarlar bölümünde hesabımı devre dışı bırak linkine tıklanır.
  • Hesabınız 30 gün içerisinde silinecektir uyarısı alınır.

Gelen uyarı bölümü onaylandığında Twitter hesabından çıkış yapılır. 30 gün süre sonunda kullanıcının Twitter hesabı pasif konuma gelir.

Bilgisayardan Twitter Hesap Kapatma (Silme)

Masaüstü, dizüstü veya tablet yardımı ile Twitter hesap kapatma işlemi yapılabilmesi için, Twitter uygulamasının bilgisayarda yüklü olması gereklidir. Twitter uygulamasına giriş yapılarak, kullanıcı profili açılır;

  • Uygulama penceresinde ayarlar sekmesine tıklanır.
  • Açılan pencerenin alt kısmında yer alan hesabın devre dışı bırakılmasını gösteren sekmeye tıklanır.
  • Açılan pencerede 30 gün içerisinde hesabın silineceği uyarısı onaylanır.

Uygulamadan çıkıldığında, 30 günlük süre sonunda, kullanıcı Twitter hesabı kalıcı olarak silinir.

Twitter Hesabı Silmeden Bilinmesi Gerekenler

Twitter hesabının devre dışı bırakılması durumunda, Twitter kullanıcı adı görülmeye devam edecektir. Ancak profilin bulunmaması sebebi ile etkileşimler hesabı silinen kullanıcıya yönlendirilemez.

Hesabı silinen kullanıcı uygulamanın kuralları çerçevesinde destek raporundan faydalanabilmektedir. Twitter kullanıcısı e-posta hesabı veya diğer kişisel bilgilerini değiştirmesi için hesabını kapatmak zorunda değildir. Twitter hesabını kapatmadan da, uygulama içerisinde yer alan kullanıcı bilgilerini güncelleyerek hesabını aktif olarak kullanabilir. Kullanıcı e-posta adresini daha sonra kullanmak istiyorsa, hesabını kapatmadan önce, e-posta adresini güncellemelidir.

Twitter Hesabı Kapatma (Silme) İşlemi Sürecinde Kullanıcı Hesabını Kullanabilir Mi?

Twitter hesabını kapatmak isteyen kullanıcı için, hesabının kalıcı olarak silinmesi için 30 günlük süre tanımlanmıştır. Bu süre dolmadan kullanıcı hesabını tekrar açtığında, hesabı aktif konuma gelecektir.

Kullanıcı hesabını kapatmak istiyorsa, uygulamaya son erişimi sonrasında tekrardan kapatma işlemini yaparak, 30 günlük sürenin dolmasını beklemek durumundadır.

Twitter Hesabı Tekrar Aktif Edilebilir Mi?

Twitter uygulamasında kullanıcı hesabını kapatma işlemi yapsa dahi, kullanıcı bilgileri Twitter hesabında saklanmaktadır. Kullanıcı hesabını aktif etmek istediğinde ve kişisel bilgilerini doğruladığında, hesabı tekrardan aktif konuma gelir. 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.