Açılışa özel 10.000 Türk Gerçek Takipçi 250TL

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Blog Yazısı

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Pek çok sosyal medya platformu, kullanıcıların yapmış oldukları aramalar dahilinde onların karşısına reklamlar ile beraber öneriler sunmaktadır. Bu sebepten ötürü olsa gerek, kullanıcılar arama geçmişlerini sık bir biçimde silmek isterler. Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunun yanıtı da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Biz de siz değerli okurlar için bu sorunun yanıtına bir açıklık getirmek istedik, yazımızın devamını okuyarak bu konuda bir aydınlanma yaşayabilirsiniz. Dünyanın her yerinde kullanılan Instagram platformu, ülkemizin de en büyük 3. Platformu olarak karşımıza çıkar. Diğer pek çok sosyal medya mecrası gibi Instagram da kullanıcıların gerçekleştirdiği aramaları, beğenileri, takipleri vs. etkileşimleri yakından takip ederek karşılarına reklam ve öneriler çıkarır. Bu platformda yapacağınız aramalar, uygulama üzerinden karşınıza çıkacak olan paylaşımlar ile etkileşim halindedir. Bu sebepten ötürü, arama geçmişinizi sık bir biçimde temizlemenizde fayda var. Gizlilik de arama geçmişinizi silmeniz için önemlilik teşkil eder. Arama geçmişinizi kimsenin görmesini istemeyebilir ve bundan ötürü sık bir biçimde temizlemek istiyor olabilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak, arama geçmişi adımlarını yakından inceleyebilirsiniz.

Arama Geçmişi Silmenin Aşamaları Nelerdir?

Pek çok sebepten dolayı, birçok insan bu platform üzerinden olduğu gibi diğer pek çok platform üzerinden de arama geçmişini silmek isteyebilir. Bu en doğal hakkınız. Arama geçmişi silmenin aşamaları nelerdir diye merak edecek olursanız, şu aşamaları takip etmeniz gerekir:

  • Öncelikli olarak Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Ardından profilinize giriş sağlayın.
  • Bir sonraki adımda sağ üst köşede yer alan üç çizgi butonuna tıklayın.
  • Ardından ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Güvenlik sekmesine erişin.
  • En alt kısımda yer alan arama geçmişi temizle kısmına dokunun.
  • Tüm bu adımları izleyerek, arama geçmişinizi tamamlamış olacaksınız.

Instagram Önerileri Temizleme

Instagram önerileri temizleme konusu da yine Instagram kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Direct Message ve beğenme gibi sürekli etkileşim & iletişim halinde olunan hesaplar sıralanmaktadır. Bu duruma bir açıklık getirmek gerekirse, hesabınızda sürekli olarak aktif bir iletişim kurduğunuz kişiler yani hayatınızdaki kişi, en yakın arkadaşınız, aile fertlerinden bir tanesi olabilir. Öneriler bölümü altında yer alan kişileri kaldırmak adına, profil isminin üzerine basılı tuttuktan sonra ekrandan gizle seçeneğine tıklamanız bu kişiyi kaldırmanız için yeterli olacaktır.

Instagram Harf Geçmişi Silme

Instagram harf geçmişi silme konusuna da siz değerli okurlar için bir açıklık getirmek isteriz. Herhangi bir harfe tıkladığınız vakit hiç görmek istemeyeceğiniz kişiler çıkıyor olabilir. Bu durum sizi her ne kadar rahatsız ediyor olsa da endişe yapmayın. Çünkü bu durumdan o kişiyi engelleyerek kurtulabilmeniz an meselesi! Ne yazık ki harf geçmişi silmek gibi bir durum söz konusu değil, bu durumu ancak ve ancak engelleyerek sonlandırabilirsiniz. Telefonunuza format atmanız da bu durumu engellemeye yetmez. Listede görmekten rahatsızlık duyduğunuz kişileri, engellemeniz dışında yapabileceğiniz pek de bir şey görünmüyor. Bu sorunu kaldırabilmeniz için bir diğer seçenek ise, o harf ile başlayan başka kişileri sürekli olarak aratarak o kişiyi daha arka plana atabilmeyi başarabilirsiniz.

Başka Cihazlarda Instagram Arama Geçmişim Görünüyor mu?

Başka cihazlarda Instagram arama geçmişi görünüyor mu sorusu, bu platformda yer alan pek çok insan tarafından merak edilmektedir. İyi bir haber vermek gerekirse, içinizi rahat tutun! Çünkü başka bir cihazdan Instagram’ınıza giriş yapıldığı taktirde, o cihazda arama geçmişiniz görünmeyecektir. Yalnızca sizin telefonunuzda arama geçmişiniz görünecektir, bu yüzden endişe etmenize gerek yok!