YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagram Bildirim Nasıl Kapatılır?

Blog Yazısı

İnstagram Bildirim Nasıl Kapatılır?

Son zamanlarda sosyal medyanın kullanımı arttıkça, Instagram uygulamasına olan ilgi de haliyle epey arttı. Kişisel gönderilerinizden, iş gönderilerinize kadar her şeyi paylaşabileceğiniz bu güzel platformda, çoğu zaman bildirimlerden rahatsız olabilirsiniz. Değişen ruh halinize ya da müsaitlik durumunuza göre de bu bildirimleri açabilir ya da kapatabilirsiniz. Bu platformda yer alan kişiler tarafından en merak edilen konularında başında gelen Instagram bildirim nasıl kapatılır sorusuna siz değerli okurlar için açıklık getirmek isteriz. Canınıza tak ettiren Instagram bildirimlerinden yalnızda birkaç dakika içerisinde kurtulabilirsiniz. Dilediğiniz kişileri sessize alabileceğiniz bu platformda, hesabınızın yönetimi tamamen sizin elinizde! Bu platformda görmek istemediğiniz kişileri, mesajlaştığınız kişileri sessize alarak bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Telefonunuza düşen her mesajdan sıkıldıysanız eğer, sessize al işlemi ile bildirimi engellemiş olacaksınız. Sessize alma işlemi için iki adını takip etmeniz gerekmektedir, bunlar:

  • Instagram uygulamasına giriş yapın ve mesaj bölümüne girin.
  • Sesini kısmak istediğiniz kişini üzerine basılı tutarak “sessize al” seçeneğini tıklayın.

Instagram Bildirim Kapatma

Son derece basit bir şekilde kapatılan bu bildirimler ile karşınıza sürekli bir şeylerin düşmesinden kurtulabilmeniz an meselesi. Telefonunuza gelen bütün Instagram bildirimlerinden kurtulabilmeniz mümkün. Telefon markasına göre işlem yapabileceğinizi belirtmek de fayda var. İsteğinize göre kapattığınız bildirimler dolayısı ile Instagram’da olup bitenlerden haberdar olamayabilirsiniz. Android ve iPhone marka telefonlarda Instagram bildirim kapama nasıl olur merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam ediniz.

Instagram Bildirim Kapatma iPhone

Android telefonlara göre iPhone’de Instagram bildirimleri kapatılması farklıdır. Merak edilen Instagram iPhone’de Instagram bildirimlerini kapatma konusuna bir açıklık getirelim. Telefonunuzdan Instagram uygulamasına girin ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan profil kısmına tıklayın. Ardından sağ üst köşede yer alan ayarlar kısmına girin. Bu noktada anında ilet bildirimler kısmına gelin ve burada karşınıza çıkan bildirimlerden dilediğinizi kapatabilirsiniz.

Instagram Bildirim Kapatma Andoid

Android telefonlarda Instagram bildirimi kapatma işlemi iPhone’de olandan farklılık gösterir. Bu telefon markasından Instagram bildirimlerini kapatmak için ilk olarak ayarlar kısmına girin. Ardından uygulamalar bölümüne giriş sağlayarak uygulama yöneticisini seçin. Bir sonraki adımda ise Instagram sekmelerine tıklayın. Karşınıza bildirimler menüsü açılacak ve burada “bildirimlere izin ver” seçeneğini kapatarak bildirimlerden kurtulabilirsiniz.

Instagram Gönderi Bildirimi Kapatma/Açma

Instagram platformunda takipte olduğunuz birini hesabınızdan çıkarmak yerine onun bildirimlerini açıp kapatabilirsiniz. Bu kişinin bildirimlerini açtığınız vakit ise her fotoğraf ya da video paylaşımında telefonunuza bildirim gelecektir. Bu bildirimleri açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir:

  • İstediğiniz kişinin profiline giriş sağlayın.
  • Takiptesin kısmına tıkladıktan sonra, Bildirimler kısmına erişin.
  • Bildirimleri kapatmak ya da açmak için Hikayeler, Gönderiler, IGTV’nin yanındaki kısmında yer alan açma ya da kapatma işaretine tıklayın.
  • Canlı videolar kısmında yer alan sağ tarafı gösteren ok simgesine dokunarak da bildirim seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Android ve iPhone için IGTV Uygulaması

Dilediğiniz kişinin profiline giriş yaptıktan sonra, yine takiptesin kısmına tıklayın ve ardından bildirimler kısmını açın. Bir sonraki adımda bildirimleri açmak ya da kapatmak için IGTV kısmının yanında yer alan açma-kapama simgesine tıklayın. Canlı videolar kısmında yer alan ok simgesi ile de bu bildirimleri dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Yalnızca bir kişinin değil pek çok kişinin bildirimini açmak ya da kapatmak istediğiniz vakit, herkesin profiline ayrıca girerek bildirimleri açıp kapatmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerden bağımsız bir şekilde gelişen durum vardır ki, bir kişi uzun bir süre paylaşım yapmıyorsa Instagram size o kişinin yaptığı ilk gönderi ile bildirim verecektir.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.