Açılışa özel 10.000 Türk Gerçek Takipçi 250TL

Instagram’da Nasıl Link Paylaşılır?

Blog Yazısı

Instagram’da Nasıl Link Paylaşılır?

Son zamanlarda sosyal medya uygulamalarında dikkat çeken konuların başında video ve fotoğraf paylaşım uygulamaları yer alıyor. Bu uygulamaların özellikle işletme hesapları tarafından tercih edilen link paylaşma özelliği son zamanlarda sıkça kullanılıyor. Bireylerin sosyal medya ile tanışmasının hemen ardından birçok alışkanlığımızın d değiştiğini görüyoruz. Sosyal medya platformları hayatımıza girmeden önce özel günler ışında fotoğraf çekinme ve paylaşma gibi alışkanlıklarımız bulunmuyordu. Artık sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle öyle bir noktaya geldik ki fotoğraf ve video paylaşarak para bile kazanabiliyoruz. Bu durumların son olarak geldiği nokta ise Instagram’da nasıl link paylaşılır gibi soruları sormamıza sebep oluyor.

Bu yazımızda Instagram’da nasıl link paylaşabileceğinizi sizler için anlatıyoruz.

Instagram Hikâyeye Link Nasıl Eklenir?

Instagram kullanıcılarının takipçileri için belli bir link paylaşmak istemesi, paylaşılan link sayesinde takipçilerinin kolayca o sayfaya ulaşmasını sağlamak amacı ile yapılır. Fakat takipçilerinin link sayesinde sayfaya ulaşmasını isteyen Instagram kullanıcıların pek çoğu bunu yapamıyor. Bu durumu net bir şekilde örnekle açıklayacak olursak; belli bir sayıda hali hazırda takipçi sayısına sahip kullanıcılar Youtube kanallarına abone olmalarını istedikleri takipçileri için de bu özelliği kullanmak istemektedir. Bunun için hikâyede paylaştığı gönderisine ‘’Bu ve bunun gibi daha fazla paylaşım için oka tıklayıp Youtube kanalıma abone olabilirsiniz’’ gibi yazılar yazmaktadır. Fakat pek çok kullanıcı gibi paylaşmış olduğu hikâyesine bahsedilen oku ve haliyle de linki ekleyemiyor.

Hepimizin de bildiği gibi, kullanmış olduğumuz bireysel hesaplarımız kolaylıkla işletme hesabına çevrilebilmektedir. Bahsedilen Instagram hikâyeye link ekleme işlemi sadece işletme hesaplarına ait bir özelliktir. Ayrıca bir işletme hesabı bile olsanız bu özelliği kullanmak için 10k takipçiye sahip olmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek Instagram hikâyeye link nasıl eklenir görebilirsiniz.

  • Hikâyeyi yukarı kaydırın.
  • Ardından ‘’Link’’ ve ‘’Bağlantı’’ ekleyebileceğiniz bölüm gelecektir.
  • Belirttiğimiz özellikler sizde bulunuyorsa bu özellik görünecektir, aksi durumda görünmez.

Instagram Gönderiye Link Ekleme

Instagram’ın şimdilik gönderiye link ekleme özelliği bulunmuyor. Yazı şeklinde eklenebiliyor fakat altı çizili mavi renkte tıklayınca ulaşılabilir bir link olarak eklenmesi şu an için mümkün görünmüyor. Hemen ümitsizliğe kapılmayın sayın okuyucularımız. Bu gibi durumlarda link paylaşmanızın da kolay yolu bulunuyor. Instagram üzerinden sitenize ulaşılması için link vermek istiyorsanız bunun hikâyeye eklemek dışında bir yöntemi daha bulunuyor. Instagram gönderiye link eklemede, biyografi kısmına ekleyeceğiniz link sayesinde takipçileriniz kolayca istediğiniz sayfaya ulaşabilecektir. Şöyle ki; paylaşmış olduğunuz bir gönderiye bağlantı (link) eklemeyi düşünüyorsunuz. Bu gibi durumlarda paylaşılan gönderilere link ekleyemediğiniz için linkinizi profil (biyografi) kısmına ekleyebilirsiniz. Paylaşmış olduğunuz gönderinin altına ‘’Profilimdeki linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz’’ gibi dikkat çekici bir mesaj yazarak takipçilerinizin linke ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle takipçileriniz paylaşmış olduğunuz gönderiyi görerek profilinizdeki linke tıklayacak ve istediğiniz sayfaya ulaşmış olacaklardır. Biyografi olarak bahsettiğimiz kısım profilinizde yer almaktadır ve bahsedilen yere Instagram link eklemenize izin vermektedir.

Profilinize link eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle profil kısmına girin.
  • Ekranda bulunan ‘’Profil Düzenle’’ kısmına tıklayın.
  • ‘’İnternet Sitesi’’ yazan yere paylaşmak istediğiniz link yapıştırın.

Bu adımlarla ilerleyerek profilinizdeki bio kısmına link ekleyebiliyorsunuz. Anlattığımız gibi gönderilerinize direkt olarak link eklemek mümkün değil. Fakat profilinize gönderiye eklemek istenilen linki koyup, gönderinin altına da ‘’Link profilimde’’ gibi not düşerek takipçilerinizin istediğiniz sayfaya ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede reklam veya seo gibi işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilir ve sayfanızın hit olmasını sağlayabilirsiniz.