YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram’da Takip Ettiklerimi Nasıl Gizlerim?

Blog Yazısı

Instagram’da Takip Ettiklerimi Nasıl Gizlerim?

Kullanıcılar Instagram’da takip ettikleri kişilerin herkes tarafından görüntülenmesini istemeyebilirler. Bazen kişiler kendilerine ait saklı bir hesaba sahip olmak isteyebilir, bazen de iki kişi arasında kalmak istemeyebilirler. Bu durumda kişiler Instagram’da takip ettiklerimi nasıl gizlerim? Sorusunu sorarak kendilerine gizli bir profil yaratmayı amaçlarlar. Kullanıcıların profillerinin görüntülenmesini istemeyebilir ve takip ettikleri hesabı gizlemek isteyebilirler. Genellikle kişiler bu durumu iki kişinin arasında kaldıklarında yaşarlar. Takip ettiği kişinin başkası tarafından görünmesini istemez ve bunu engellemek için yöntem ararlar. Bu yazımız içerisinde sizlere takip ettiklerinizi gizlemenin yöntemlerini yazacağız. Yazımız içerisindeki yöntemleri uyguladığınız takdirde takip ettikleriniz diğer Instagram kullanıcıları tarafından görüntülenmeyecektir.

Hesabı Gizli Kullanmak

Instagram’da arkadaşlarım takip ettiklerimi görmesin isteyen kişiler için ilk yöntem hesabı gizliye çevirmektir. Gizli profillerde hesabı takip etmeyen kişiler takipçileri ve takip edilenleri hiçbir şekilde görüntüleyemezler. Ancak kişiler takip ettiklerini, profili takip eden kişilerden gizleyemezler. Instagram henüz takip edenlerden profili gizleyecek bir uygulama getirmemiştir. Bu nedenle kullanıcılar hesabı takip ettikleri takdirde takip edilenleri de görüntüleyeceklerdir. Eğer Instagram ilerleyen zamanlarda bu durumla ilgili yeni bir güncelleme getirir ise bunun yazısı muhakkak profilimizde yer alacaktır.

Kullanıcılar Instagram hesaplarını gizleyerek diğer kullanıcılardan hesaplarını saklayabilirler. Kişiler hesaplarını kolay bir şekilde gizli profil haline getirebilirler. Kullanıcılar hesaplarını gizlemek isterlerse ayarlar sekmesine giriş yapabilir ve gizli hesap seçeneğini tercih edebilirler. Bu adımdan sonra profili takip etmeyen kişiler içerideki hareketleri takip edemezler.

Bazen kullanıcılar Instagram’da takip ettiklerimi göremiyorum sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu sorun genellikle uygulamanın çökmesi nedeni ile ortaya çıkar. Kişiler bu sorunla karşılaştıklarında endişe etmemelidirler. Bu sorun ortaya çıktığında çoğunlukla kişiler gönderileri de görüntüleyemezler. Bir zaman sonra Instagram yetkilileri tarafından bu sorun çözülecek ve kullanıcılar hesaplarına rahatlıkla giriş yapabilecektir.

Hesabımı Gizli Profil Yaptım Nasıl Kaldıracağım?

Kullanıcılar takip ettiklerini gizlemek amacı ile profillerini gizleyebilirler. Profilin gizlenmesi kadar, gizliliğin kaldırılması da oldukça kolay bir işlemdir. Kişiler profillerini açmak istiyorlar ise ayarlar sekmesine girmeli ve gizliliği kaldır seçeneğine tıklamalıdır. Bu işlemin ardından profil artık herkese açık bir hale gelecektir.

Instagram’da takipçilerimden takip ettiklerimi gizleme yöntemi araştıran kullanıcılar için en kolay yöntem profili gizlemektir. Kişiler genellikle hesaplarında özgürce paylaşım yapmak isterler. Yapılan paylaşımları yalnızca arkadaşlarının görmesini ve yabancı kimselerin bu gönderileri açmaması istenir. Bu nedenle kişiler profillerini gizleyerek kolay bir şekilde gönderilerini gizleyebilirler. Takip istekleri bildirimlerde yer alır ve kullanıcılar gönderilerini görmesini istedikleri kişileri seçebilirler. Takip isteklerini onayladıkları kişiler hesaptaki gönderileri, takipçileri ve takip edilenleri görüntüleyebilir. Fakat onaylanana dek takip istekleri bildirimlerde bekler. Takip isteği atan kullanıcı isteği geri çekene ya da hesap sahibi isteği reddedene dek istekler orada kalır.

Diğer Profilleri Engelleme

Instagram takipçilerim takipçilerimi görmesin isteği birçok kişi tarafından talep edilen bir istektir. Ancak henüz böyle bir seçenek olmadığı için kişiler yalnızca kendisini takip etmeyen kullanıcılardan takip ettiklerini gizleyebilirler. Bunun için kişiler diğer Instagram kullanıcılarını engelleyebilir ve profillerine girmesini engelleyebilirler. Engellenen kullanıcılar profile giriş yaptıkları anda takip edilen ve takipçi sayısını görüntüleyemez. Ayrıca engellenen kullanıcılar, profildeki herhangi bir gönderiyi de göremezler. Böylelikle kişiler takip ettiklerini tercih ettikleri kişilerden kolaylıkla saklayabilirler. Bir kişiyi engellemek için o kişinin profiline giriş yapılması gereklidir. Kullanıcıyı engelle butonuna tıklanmalı ve onay verilmelidir. Bu işlemin ardından engelleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.