YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram’da Takipçilerimi Nasıl Gizlerim?

Blog Yazısı

Instagram’da Takipçilerimi Nasıl Gizlerim?

Instagram’da takipçi kazanmak oldukça zorluk çıkartan bir durumdur. Kişinin eğer tanıdığı kişi çok yok ise takipçi kazanmak oldukça uzun zaman alır. Kişiler bazen mahremiyetini korumak isteyebilir ve Instagram’da takipçilerimi nasıl gizlerim? Sorusunu sorabilirler. Kişiler takipçilerinin görüntülenmemesini isteyebilir ve bunun için birçok farklı sebebi olabilir. Bu problem ilk olarak birbiri ile sorun yaşayan iki kişi ile arkadaş olunca başlar. Bu kişiler hala takipleşip takipleşmediğinizi kontrol edebilir ve size sorun çıkartabilirler. Bu sorunları yaşamak istemeyen kişiler takipçilerini gizleme ihtiyacı duyarlar. Yazımız içerisinde Instagram kullanıcılarının takipçi gizleme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu sayede kişiler kendilerine istedikleri gibi gizli bir profil elde edebilecekler.

Profili Gizlemek

Instagram takipçileri arkadaşlardan gizlemek maalesef mümkün değildir. Kişiyi takip eden herkes takipçilerini ve takip ettiklerini ayrıntılı olarak görüntüleyebilir. Eğer takipçilerinizi gizlemek istiyorsanız, profilinizi tamamen gizli hesap haline getirmeniz gereklidir. Henüz Instagram bu konuda bir güncelleme getirmediği için kullanıcılar takipçilerini profilini takip eden kişilerden gizleyemezler. Fakat olası bir güncelleme geldiği zaman sitemizde paylaşacak ve kullanıcıları bilgilendireceğiz.

Gizli hesap yaparak takipçilerini gizlemek isteyen kişiler öncelikle kendi hesaplarına giriş yapmalıdır. Ardından kullanıcılar kendi profillerine gelmesi ve sağda yer alan ayarlar sekmesine giriş yapmalıdır. Ayarlar alanında gizli hesap isimli bir yer bulunur. Kişiler isterlerse buradan hesaplarını gizleyebilir ve takipçilerinin görüntülenmesini engelleyebilirler. Instagram’da takipçilerimden takip ettiklerimi gizleme güncellemesi henüz bulunmamaktadır. Her zaman yeni güncellemeleri ile gündeme gelen bu platform, yeni bir güncelleme yaptığı zaman ayrıntılı olarak sitemizde yer alacaktır. Kullanıcılar şimdilik bu durum için gizli hesap yaparak bir çözüm elde edebilirler.

Gizli Profil Nedir?

Instagram’da yer alan gizli profil, gönderilerin ve diğer tüm bilgilerin takipçiler dışındaki kullanıcılardan gizlenmesine yardımcı olur. Kişiler, genellikle hesaplarını güvenli bir şekilde kullanabilmek adına profillerini gizli olarak kullanabilirler. Gizli profillerde atılan gönderiler, hikayeler ve videoların hiçbirisi takipçiler dışındaki kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Bu nedenle sosyal medyada özgür olmak ve fotoğraflarının kullanılmamasını isteyen kişiler hesaplarını gizli bir şekilde kullanabilirler.

Instagram takipçilerim takipçilerimi görmesin isteği birçok kullanıcı tarafından talep edilen bir istektir. Çünkü kişiler çoğu zaman özgür olmak ve bu bilgileri kimse ile paylaşmamak ister. Fakat bu bilgilerin takipçilerden gizlenmesi mümkün değildir. Takipçiler, profile giriş yaparak takipçi sekmesine giriş yapar ise bütün kullanıcıları kolaylıkla görüntüleyebilir. Gizli profillerde kişiler takipçisi olacak kişileri seçebilirler. Arkadaşlık istekleri sekmesi yer alır ve kullanıcılar buradan takip isteklerini kontrol edebilirler. Kontrol esnasında bilgilerini paylaşmak istedikleri hesaplara onay verebilir ve kendilerine güvenli bir hesap oluşturabilirler. Takip istekleri kullanıcılar onaylanana ya da takip isteği atan kişi isteği silene dek orada kalır. Bu nedenle kişiler istedikleri zaman bu sekmeyi görüntüleyebilirler.

Kullanıcıları Engelleme

Instagram’da arkadaşlarım takip ettiklerimi görmesin isteği için kişiler arkadaşlarını takipten çıkartabilirler. Eğer kişiler herkese açık bir profile sahip ise çözümü engelleme yolu ile sağlayabilirler. Kullanıcılar takipçilerini gizlemek istedikleri kişilerin profiline giriş yapabilir ve engelleme butonuna basabilirler. Engellenen kişiler, kesinlikle kullanıcının kimleri takip ettiğini ya da kimler tarafından takip ettiğini göremezler. Ayrıca engellenen kullanıcılar, profile girdikleri anda hiçbir gönderi yok yazısı ile karşılaşırlar. Bu sayede kişiler takipçilerini istedikleri kişilerden gizleyebilir ve kolay bir çözüm bulabilirler. Ancak profil gizli ise yalnızca kullanıcıyı takipten çıkartmak yeterli bir çözüm olacaktır. Takip etmeyen kullanıcı, Instagram profili tarafından takip edilebilmektedir. Takipleşmenin karşılıklı olarak gerçekleşmesine gerek yoktur.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.