Açılışa özel 10.000 Türk Gerçek Takipçi 250TL

İnstagram İşletmemin Konumu Çıkmıyor Nasıl Eklerim?

Blog Yazısı

İnstagram İşletmemin Konumu Çıkmıyor

Özellikle de işletme sahibi olan kişiler İnstagram üzerinden de işletmelerinin tanıtımını yaptıkları zaman İnstagram konum ekleme özelliğinden faydalanmaktadırlar. Ancak bazı durumlarda gereken adımları eksiksiz bir şekilde yapsalar bile işletmelerinin konumunu bulamayabilirler. Bu noktada yapılabilecek belirli durumlar bulunmaktadır. Yine İnstagram’da işletmelerinin konumlarının çıkmaması da pek çok kişinin başına gelen bir durumdur. Ancak bu konuda çıkar yol bulmak söz konusudur. Yapılabilecek bası adımlar ile birlikte işletme sahipleri İnstagram platformu üzerinden işletmelerinin konumunu paylaşabilmektedir. Böylelikle de müşterilerinin iletmenin nerede olduğunu görmelerini sağlayabilmektedirler.

İnstagram Konum Ekleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

İşletmelerde İnstagram konumu eklemek oldukça önemli görülen adımlardan bir tanesidir. Bu noktada pek çok işletme hesaplarında konum ekleme özelliğinden faydalanmayı istemektedir. Bu özellikten faydalanmak adına belirli adımların eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Bu adımları uygulayan kişiler Facebook üzerinden bir defa konum paylamaları ardından İnstagram hesapları üzerinden de diledikleri her an konum paylaşma özelliğini kullanabilirler. Bu özellikten faydalanmak isteyen kişilerin aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekir.

 • İnstagram’a konum ekleyebilmek adına ilk olarak Facebook uygulaması açılır.
 • Facebook üzerinden bir gönderi hazırlanır.
 • Hazırlanan gönderi resim ya da video şeklinde olabilir.
 • Gönderiyi paylaşmadan önce konum eklemek gerekir.
 • Gönderinin sağ alt kısmında bir ok yer almaktadır. Bu oka tıklandığı zaman konum ekle seçeneği çıkacaktır.
 • Konum ekle seçeneğine tıklanması ardından konum belirlenmesi gerekir. Yine konuma yakın olan yerler de bu alanda görülebilmektedir.
 • Konum belirlenmesi ardından

Google Maps Nedir?

Dünya markası olan Google tarafından piyasaya sürülmüş olan Google Maps, web tabanlı bir harita uygulaması olarak karşımıza çıkar. Bu uygulama sayesinde kişiler il, ilçe ve sokak detayına kadar erişim sağlar ve bulundukları konumu paylaşabilme imkanı yakalar. Sektöre kazandırıldığı günden bu yana pek çok Google kullanıcısının beğenisini yakalayan Google Maps, kişilerin etrafındaki bireylere nerede bulunduklarını kolay bir biçimde bildirme hakkı sağlar. Bu uygulama için aktif olan konumların hepsi, Instagram konum ve mekan etiketleri içerisinde yer almaktadır. Bununla beraber eklemek istediğiniz yeni mekanı, Google Maps’a kaydettikten sonra, Instagram’da bu konumu kullanma hakkına sahip olabilirsiniz.

Google Maps İle Instagram’a Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’a konum ekleme nasıl yapılır sorusu pek çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için Google Maps uygulamasına sahip olmanız gerekmektedir. Siz değerli okurlara aktaracağımız şu adımlar doğrultusunda, Instagram’a konum ekleyebilirsiniz:

 • İlk olarak Gmail adresinizin olması gerekmektedir. Gmail adresi olmayan bir bireyseniz, ilk adım olarak kendinize bir gmail hesabı oluşturmanız gerekir.
 • Gmail hesabınız ile Google hesabınıza giriş sağlayın.
 • Başarı ile gerçekleştirdiğiniz giriş işleminin ardından MAPS ismindeki sekmeye girerek Google Maps haritasını açınız.
 • Bir sonraki adımda kaydetmek istediğiniz mekanı, arama kısmında yer alan boşluğa adres olarak giriniz. Dilediğiniz mekanı bulduktan sonra seçin ve belirtmiş olduğunuz adrese kayıt bilgileri oluşturarak bu konumu Google Maps uygulamasına kaydediniz.
 • Kaydettiğiniz bu mekan, tüm GPS’ler üzerinden erişilebilir. Bu nedenle işlem biraz uzun sürebilir bu yüzden Instagram’a konum ekleme yaparken, bir süre sabırlı bir şekilde beklemeniz gerekir.
 • Google Maps uygulamasına dilediğiniz mekanın eklemesini yaptıktan sonra Instagram hesabınıza giriş sağlayın.
 • Bir sonraki adımda eklemek istediğiniz fotoğrafın düzenlemelerini sağladıktan sonra ileri tuşuna dokunun ve “harita ekle” seçeneğini etkinleştirin.
 • Bir sonraki adımda “konum adı” seçeneği ile beraber eklediğiniz konumun ismini girin ve yükleme işlemini itina ile gerçekleştirin.