YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Müşteri Hizmetleri Var Mı?

Blog Yazısı

Instagram Müşteri Hizmetleri Var Mı?

Instagram kullanıcıları saatlerini bu platform içerisinde geçirirler. Saatlerce video, fotoğraf paylaşır ve diğer paylaşılanlarla vakit geçirirler. Ancak bu uygulama içerisinde kimi zamanlarda sorunlar yaşanabilmektedir. Bu durumda kullanıcılar Instagram müşteri hizmetleri var mı? Sorusunu sorabilirler. Bu yazımız içerisinde Instagram desteği ile iletişime geçmenin yollarından bahsedeceğiz. Bu sayede Instagram’a erişme konusunda sorun yaşayan ya da herhangi bir problemle karşılaşan kişiler sorunlarını kısa sürece çözebilirler. Instagram’a giriş yapamama, hesabın silinmesi, beğenilerin gözükmemesi, takipçi sayısının bir anda azalması ya da takipçi sayısının gözükmemesi gibi durumlarda kişiler müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirler. İletişim seçeneklerinden herhangi birisini tercih eden kişiler bu yollar ile sorunlarını kısa sürede çözebilirler.

Instagram İletişim

Instagram müşteri temsilcisi gibi bir imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle platformda sorun yaşayan kişiler dolaylı olarak destek hesabı ile iletişim kurabilirler. İletişim kurmak isteyen kişiler kendi hesaplarına giriş yapabilir ve ayarlar sekmesine tıklayabilirler. Ayarlar sekmesinden yardım alanını seçebilir ve sorun bildirme menüsüne giriş yapabilirler. Sorun bildirme menüsünde birçok farklı seçenek yer alır ve kullanıcılar bu sorunlardan, kendi yaşadıkları sorunu tercih edebilirler. Instagram kısa süre içerisinde bu bildirime geri dönüş yapacak ve sorunu çözecektir.

Instagram canlı destek menüsü maalesef yer almamaktadır. Instagram kullanıcıları birebir olarak canlı destek ekibi ile görüşme sağlayamazlar. Ancak kullanıcılar ayarlardaki sorun bildirme menüsüne giriş yapabilir. Bu menüden sorunlarını bildirebilirler. Günün her saati aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüren Instagram canlı destek ekibi, hızlı bir şekilde geri dönüş sağlar. Bu seçeneklerden sorunlarını bildiren kullanıcılar oldukça kısa bir süre içerisinde çözüm bulurlar. Öncelikle sorunun kaynağını tespit eden Instagram yönetimi direkt olarak bir çözüm sunar. Kişiler hesaplarına erişemiyor ise yeniden erişim verilir, eğer beğeni ya da takipçi sayılarının görünmesinde bir sorun yaşanıyor ise bu sorun giderilir.

Instagram Sorun Çözümü

11870 Instagram iletişim numarası bulmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir numaradır. 11870 bilinmeyen numaraları öğrenme servisidir ve kullanıcılar bu numara ile Instagram iletişim numarası öğrenmek isterler. Fakat Instagram’ın herhangi bir iletişim numarası mevcut değildir. Instagram’a sorun bildirmek isteyen kişiler bunu yalnızca yazılı olarak gerçekleştirebilirler. Yazılı olarak Instagram’a bildirilen sorunlara zaten hızlı bir geri dönüş sağlanır. Bu nedenle Instagram kullanıcıları ek olarak bir telefon numarasına ihtiyaç duymazlar. Kullanıcılar Instagram’a sorun bildirirken detaylı olarak bir yazı yazabilir ve hesaplarında yaşadıkları bütün sorunları açık bir dille ifade edebilirler. Platformda yaşanan sorunlar belirli başlı olduğu için çözüm alınması kişilerin sandığından daha kolay olacaktır.

Instagram iletişime geç seçeneğini araştıran kullanıcılar e-mail seçeneği ile daha detaylı bir hizmet alabilirler. Uygulamaya direkt olarak e-mail göndermeye yardımcı olacak herhangi bir adres bulunmamaktadır. Fakat uygulamanın basın alanı ile ilgilenen bir mail adresi mevcuttur. Kullanıcılar press@instagram.com adresine e-mail atabilir ve sorunlarını ifade edebilirler.

Instagram destek isteği formu göndermek isteyen kullanıcıların iletişim kurabileceği iki farklı e-mail adresi bulunmaktadır. Bu adreslerden ilki help@instagram.com’dur. Bu adrese sorunlarını ifade eden kullanıcılar oldukça kısa süre içerisinde dönüş alabilir ve sorunlarını çözebilirler. Eğer kullanıcılar bu adresten geri dönüş alamazlarsa complaint@instagram.com adresini tercih edebilirler. Her iki e-mail adresine de gönderilen mailler değerlendirmeye alınır. Maillerde yer alan sorunların sebebi bulunur ve çözüme ulaştırılır. Kullanıcıların mail atmış oldukları e-mail hesabına geri dönüş yapılır ve çözüm yolu ifade edilir. Bu sayede bütün Instagram kullanıcıları kolaylıkla çözüme kavuşabilirler.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.