YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Blog Yazısı

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Kullanıcılar Instagram açtıktan sonra telefonlarında uzun süre uygulamayı kullanırlar. Uzun süre hesaba yeniden giriş yapmadıkları için birçok kişi şifresini unutur. Bu durumda kişiler hesaplarına bir daha erişemeyeceklerini düşünür ve Instagram şifremi unuttum ne yapmalıyım? Sorusunu sorarlar. Öncelikle kullanıcıların şifrelerini yeniden edinebilmesi için e-mail ya da telefon numaralarına erişimi olması gereklidir. Sosyal medyaya kaydolurken kullanılan bilgilerden herhangi birisine hala erişim olması yeterli olacaktır. Belirli zamanlarda iletişim bilgilerinin doğrulanması istenir, bu nedenle kullanıcılar iletişim bilgilerini çeşitli zaman aralıkları ile doğrulamalıdır. Eğer kullanıcılar hesaplarının şifreleri ile herhangi bir yere üye oldular ise şifrelerini kesinlikle değiştirmelilerdir.

Şifre Nasıl Değiştirilir?

Instagram şifremi unuttum sorunu yaşayan kişiler kolaylıkla yeni şifre edinebilirler. Kullanıcıların şifre edinebilmeleri için Instagram ana sayfasına giriş yapması gereklidir. Ana sayfada kullanıcılara giriş yap seçeneği sunulur. Giriş yap seçeneğine giriş yapan kullanıcılar, şifremi unuttum butonuna tıklamalıdır. Burada kullanıcıların iletişim bilgileri istenir. Telefon numarası, e-posta ya da kullanıcı adı gibi bir hesap bilgisinin yazılması gerekir. Bu bilgileri giren kişilerden alttaki güvenlik bölümünü tamamlamaları istenir. Bu işlemleri tamamlayan kullanıcılar şifreyi güncelleme alanına tıklayabilirler. Bu adımdan sonra kullanıcının e-posta adresine şifre yenileme linki gönderilir. Bu linke tıklayan kullanıcılar kolaylıkla yeni şifrelerini girebilirler. Eğer e-mail görüntülenemez ise spam alanına bakılmalıdır. Instagram’dan gelen e-mailler bazen spam alanına düşebilir.

E-posta Olmadan Şifre Yenileme

Instagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum sorunu da oldukça fazla karşılaşılan sorunlardan birisidir. Yıllardır platformda olan kişiler, artık kullanmadıkları e-posta adresleri ile siteye kayıt olurlar. Şifre yenileme işlemi gerektiğinde ise hiçbir şekilde e-postalarına erişim sağlayamazlar. Bu durumda kişiler Instagram’dan yardım talep ederler. Ancak Instagram erişimi olmayan e-postalar için herhangi bir hizmet vermemektedir.

İlk yöntemde kullanıcılar şifre yenileme linkine tıklayabilir ve kullanıcı adlarına giriş yapabilirler. Bu yöntem ile Instagram e-posta adresini yazar ve gerekli e-mailin gönderildiğini ifade eder. Yazan e-posta adı ile e-posta adresinizi hatırlamanız mümkündür. Diğer yöntem ise Facebook üzerindendir. Instagram şifre değiştirme eski şifremi unuttum sorunu yaşayan kişiler Facebook adreslerine giriş yapabilir ve buradan otomatik olarak Facebook adreslerini açabilirler. Facebook üzerinden Instagram’a giriş yapıldığı zaman kullanıcılardan eski şifre talep edilmez. Bu sayede kullanıcılar rahatlıkla yeni oluşturmak istedikleri şifreyi tercih edebilirler.

Instagram Şifre Değiştirme Linki Nasıl Alınır?

Instagram şifre değiştirme linki almak isteyen kullanıcıların Instagram ana sayfasına giriş yapması gereklidir. Ana sayfaya giren kullanıcılar, giriş yap seçeneğine tıklamalıdır. Bu alanda şifremi unuttum bölümü bulunur. Ardından kullanıcılar kullandıkları e-posta adresini bu alanda karşılarına çıkacak boşluğa girebilirler. Bu sayede kullanılan e-postaya kısa süre içerisinde şifre değiştirme linki gelir. Instagram şifre değiştirme linki geldikten sonra kullanıcılar bu adrese direkt olarak giriş yapmalıdır. Yönlendirilen adreste kullanıcılardan eski şifre istenmez. Kullanıcılar direkt olarak yeni şifrelerini girebilir ve hesaplarına giriş yapabilirler.

Eğer kişiler hesaplarına erişim sağlayamıyor ise bazı dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Bazı siteler kullanıcılarından hesaplarının şifresini talep eder. Bu siteler kesinlikle güvenilir değildir ve bir süre sonra erişime giriş yapılmasını engelleyecektir. Bu nedenle kişiler hesaplarını kaybedebilirler. Hesaplarına erişimi bu yol ile kaybeden kullanıcılar bazı zamanlarda hesaplarını geri alamazlar. Çünkü çalınan hesapların e-postası değiştirilir ve kullanıcıların ulaşabilecekleri bütün yollar kapanır. Instagram kullanıcıları hesaplarına erişebilecekleri şifre bilgisini kesinlikle kimse ile paylaşmamalıdır. Şifre talep eden sitelerden uzak durulmalı ve güvenilir sitelerle işlem yapılmalıdır.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.