Açılışa özel 10.000 Türk Gerçek Takipçi 250TL

İnstagramda Mesajlaşırken Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?

Blog Yazısı

İnstagramda Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?

İnstagram ile ilgili olarak en çok merak edilen konulardan birisi de İnstagram ekran görüntüsü alınca karşıya bildirim gitmesi sorunu olmaktadır. Bu noktada pek çok kişi karşıya bildirim gidip gitmediği hakkında bilgi sahibi olmayı istemektedir. Özellikle de direkt mesajlarında alınan ekran görüntülerinin karıya bildirim olarak gidip gitmemesi konusunda pek çok söylenti bulunmaktadır. Direkt mesajlarının yanı sıra hikayelerin ve gönderilerin ekran görüntülerinin alınması da pek çok kişinin aklını kurcalamaktadır. Ekran görüntüsü almak pek çok kişinin yaptığı bir eylem olurken kimse karşıya bildirim gitmesini istememektedir.

İnstagram Ekran Alma Bildirimi Nedir?

İnstagram hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de İnstagram ekran alma bildirimi konusudur. İnstagramda bir hikayenin ya da direkt mesajının ekran görüntüsü alındığında karşıya bildirim gittiği pek çok kişi tarafından gündeme gelen bir söylentidir. Bundan kısa bir zaman önce İnstagram’da direkt mesajlarında ekran görüntüsü alındığı zaman karşı tarafa bildirim gidiyordu. Bu olay ardından pek çok İnstagram kullanıcısı bu duruma tepki göstermişti. Bu olay ardından İnstagram’da gizlilik ihlalinin olmaması gerekçesi ile ekran görüntüsü alındığı zaman karşı tarafa bildirim göndermemektedir. Ancak belirli durumların olması halinde karşı tarafa bildirim gitmektedir. Bu durum ardından pek çok İnstagram kullanıcısı hangi durumlarda karı tarafa ekran görüntüsü alındığı zaman bildirim gittiğini araştırmaya başlamıştır.

Hangi Durumlarda İnstagram Ekran Bildirimi Gider?

İnstagram’da ekran görüntüsü almak eskiden karşı tarafa bildirim gitmesi ile sonuçlanıyordu. Bu noktada İnstagram ekran bildirimi gitmesi gizlilik ihlali olması gerekçesi ile kaldırıldı. Bu durum ardından İnstagram üzerinden gönderilerde, hikayelerde, direkt mesajlarında vs alınan ekran görüntülerinin bidirimleri karşı tarafa gitmemeye başladı. Ancak belirli istisnalar bu durum dışında bırakıldı. Son gelişmeler ve eklenen özellikler ardından İnstagram’da bildirim gitmesi söz konusu bir durum. Yalnızca direkt mesajlarında alınan ekran görüntüleri karıya bildirim gitmesine neden oluyor.

Ekran görüntüsü alınması ardından karşıya bildirim gitmemesini isteyen kişilerin bu noktada dikkat etmeleri gereken tek bir nokta var. Kişilerin kesinlikle direk mesajlarda ekran görüntüsü almamaları gerekiyor. Bu noktada direkt mesajlarında ekran görüntüsü alınması halinde karşı tarafa bildirim gidiyor. Bu durum da İnstagram kullanıcıları için istenmeyen olumsuz durumlara yol açabiliyor. Bu nedenle de İnstagram kullanıcılarının özellikle de direkt mesajları gönderirken kesinlikle ekran görüntüsü almamaları gerekiyor.

Karşıya Bildirim Gitmeden Direk Mesajlarında Ekran Görüntüsü Alma

İnstagram direkt mesajlarında ekran görüntüsü alma durumunda karşı tarafa bildirim gitmektedir. Karşı tarafa bildirim gitmeden ekranların görüntüsünü almak isteyen kişilerin belirli yöntemler ile bunu sağlamaları söz konusudur. Karşıya bildirim gitmeden ekran görüntüsü almak adına direkt mesajları bölümüne gelinmesi ardından telefonun kendi ekran kaydı açılabilir. Bu ekran kaydı ile direkt mesajlarının olduğu kısım bir video haline getirilebilir. Direk olarak ekran görüntüsü kullanmak yerine bu videoları kullanmak da mümkündür. Bununla birlikte kayıt alınan ekran videoları durdurulduğu zaman onların ekran görüntüleri alınabilir. Böylelikle de direkt mesajlarında karşıya direkt olarak bildirim gitmeden de ekran görüntüsü almak mümkündür.

İnstagram gizlilik sözleşmesi kapsamında kullanıcıların gizlilikleri son derecede önemlidir. Bu noktada İnstagram’da ekran görüntüsü alındığı zaman her ne kadar karşı tarafa bildirim gitmese bile direkt mesajları bu noktada bir istisna olmaktadır. İnstagram kullanıcıları yine de direkt mesajlarında ekran görüntüsü almak istedikleri zaman direk olarak ekran görüntüsü alarak karşıya bildirim gitmesini sağlamak yerine farklı yöntemler deneyebilirler.